Blog Detail

Home/Yoga/Jednoduchý život

Jednoduchý život

Yoga

Žiť jednoduchý život môže byť prekrásna predstava, ale spraviť ho jednoduchým býva často krát zaťažkávajúce. Začať jednou jednoduchou vecou by bolo pre začiatok ideálne. Trvalo by totiž večnosť priniesť nenútenosť do všetkého. Možno vám zopár nižšie uvedených rád pomôže. Ak sa vám bude zdať, že sú aplikovateľné, pokračujte s nimi aj zajtra a vložte do toho úsmev na tvári!

Jednoduché úlohy

Sústreďte sa predovšetkým iba na jednu vec, ktorú ste si vybrali. Uzatvorte sa pred všetkým ostatným, odložte mobilný telefón, všetko čo by vás mohlo rozptyľovať. Ak si práve čítate tento článok, zamerajte sa naň až do jeho konca. I to je začiatok ako cvičiť svoju sústredenosť. Postupne jednu vec za druhou: keď umývate riad, keď idete len na prechádzku, keď jete svoje obľúbené jedlo, myslite len na činnosť ktorú vykonávate a venujte jej úplnú pozornosť.

Medzičasom si dajte krátku meditáciu

Keď ukončíte jednu činnosť, dajte si krátku prestávku. Užívajte si túto pauzu. Uvedomte si svoju prítomnosť, pocit ktorý na vás vplýva z okolia, pocit zadosťučinenia z dokončenej veci. Len si úplne vychutnajte tento čas, pretože je to rovnako dôležitá vec ako ostatné.

Vzdajte sa jedného záväzku

Pretože nedokážeme povedať „nie“, sme zaplavený záväzkami a máme pocit, že je nemožné zastaviť sa. Odľahčite svoj život zanechaním nejakej povinnosti. Položte si otázky: Čo vás napĺňa? Čo také hrozné by sa stalo, keby ste niekomu povedali, že jednoducho na dnes nie je priestor? Naučte sa hovoriť nie s dôverou a láskou.

Vychutnávajte si prítomnosť toho druhého

Vyberte si osobu, ktorej venujete tento deň (alebo jeho časť). Odložte si telefón, alebo zbytočné myšlienky, ktoré vám zamestnávajú myseľ a vychutnajte si prítomnosť osoby, ktorej venujete svoj čas. Počúvajte ju, pokúste sa ju otvorene vnímať a zahrňte ju láskou. Ak tak dokážete fungovať dennodenne, čoskoro zistíte, že váš život bude vo vzťahových záležitostiach lepší.

Autor: Veronika

close

Získajte 5% zľavu na nákup!

Rada Vás budem informovať o NOVINKÁCH!

Back To Top