Blog Detail

Home/Nezaradené/Mach do interiéru

Mach do interiéru

Nezaradené

Už pred tisíckami rokov budhistickí mnísi pestovali vo svojich chrámoch mach. Bol pre nich symbolom harmónie a spojenia s prírodou. Tak tiež im uľahčoval meditáciu.

Dnešná moderná doba sa nesie v duchu hustej zástavby a zaľudnenosti. Z miest sa vytráca zeleň, je nahradená kameňom, betónom či asfaltom. Izolácia od prírody sa prehlbuje. Túžba udržiavať spojenie s prírodou bola inšpiráciou interiérového dizajnu k machovým obrazom a stenám. Machové obklady, steny a obrazy sú možno trochu drahšie na inštaláciu, ale ak dodržiavate určité pravidlá, tak sú lacné na údržbu a vydržia Vám dlho.

Machová stena či obraz znamená väčšiu plochu zelene ktorá je jednoduchá cesta ako vniesť kúsok prírody do interiéru v prípade ak nemáte záhradu či prístup k lesu. Stena z machu vyzerá fantasticky a zároveň aj výborne vonia a čistí vzduch. Ďalšou výhodou je jej schopnosť odhlučniť miestnosť. Pre to je vhodná nie len do domácností ale aj do kancelárii.

Machové obrazy sú živé obrazy visiace na stene. Sú pekným bytovým doplnkom a podobne ako stena slúžia ako prirodzený zvlhčovač a čistič vzduchu. Možnosti machového obrazu sú takmer neobmedzené. Klient si vie vybrať druh a farbu rámu. Mach nielen vyzerá krásne, ale prispieva aj k akustike priestoru. Obrazy z machu sa dajú kombinovať so stabilizovanými rastlinami ako napríklad papraď, eucaliptus a iné. Vytvorí sa tak naozaj zaujímavá kompozícia zelenej.

Stena sa dá využiť rôznymi spôsobmi, napríklad na skrášlenie spální, jedálne, kuchyne alebo na transformáciu nudných konferenčných miestností. Spojením s firemným logom sa dá skvelo použiť na vstupnej recepcii alebo v čakárni. Možností je opäť mnoho.

Machové výrobky majú dlhú životnosť, sú impregnované ekologickým glycerínom a farbené potravinárskou farbou, ktorý zabezpečuje, že mach sa stáva pružný, odpudzujúci prach a nehorľavý. O machovú stenu sa nestaráte, nepolievate ju iba si užívate jej krásu.

Cena machovej steny sa pohybuje v závislosti od veľkosti plochy, na ktorú sa umiestňuje. Pri cene machu na stenu je potrebné zohľadniť aj náklady na plochu, ktorá sa musí pred inštaláciou upraviť. Cena machových obrazov je o to nižšia, že obraz je dodávaný ako hotový výrobok.

Ak Vás článok zaujal a presvedčil, pozrite si ponuku machových obrazov ktoré s láskou vyrábam. Ak ste nenašli to čo hľadáte ma neváhajte kontaktovať. Som si istá že nájdeme riešenie pre Vašu predstavu.

https://yogin.sk/kategoria-produktu/machove-obrazy-a-dekoracie/

close

Získajte 5% zľavu na nákup!

Rada Vás budem informovať o NOVINKÁCH!

Back To Top