Blog Detail

Home/Yoga/Najprv si urobte poriadok, potom nájdete silu v koncentrácií

Najprv si urobte poriadok, potom nájdete silu v koncentrácií

Yoga

Koncentrácia (sústredenie sa) je jedna z dôležitých častí jogových praktík. Je odlišná od meditácie, pri ktorej sa na druhej strane sústreďujeme len na myseľ. Ešte pred začatím meditácií je potrebné sa naučiť sústrediť sa na veci ktoré nás obklopujú a ktoré sú našou súčasťou ako dych, zvuk (Mantra) a pocity.

Týmto postupom získame silnú – sústredenú myseľ. Toto cvičenie k sústredeniu sa je aplikovateľné vo všetkých situáciách vášho života.
Predtým než sa zameriame na dôležité aspekty nášho života, musíme si vybrať medzi množstvom záväzkov, ktorých dôležitosť sa často krát náročne odhaduje.

Ak chcete vedieť, ktorý aspekt (záväzok) by mal nasledovať, je potrebné si urobiť v nich poriadok. Máme pre vás niekoľko rád, ako sa k takémuto očisteniu prepracovať:

1. Na konci každého týždňa strávte pár minút nad zamyslením sa, čo je jednou z najväčších priorít vo vašom živote. Pokojne si načrtnite na papier zoznam.

2. Ako náhle si zvolíte jednu z najdôležitejších vecí, ktorú chcete dosiahnuť, otvorte si kalendár na nasledujúci týždeň a zvoľte si dni, ktorým vašej priorite venujete najväčšiu pozornosť. Možno sa vám bude zdať, že je to na úkor iných záväzkov. Znamená to, že si budete musieť zrušiť schôdzky a rozpracované projekty na iný deň. V deň keď sa dostanú do poradovníka vašich priorít.

3. Ako náhle ste svoj kalendár prispôsobili vašej priorite, spomeňte si na zručnosti, ktoré ste získali z jogy. Zamerajte sa na svoju zvolenú prioritu, ktorej venujete celý nasledujúci týždeň a uvidíte ako efektívne budú vaše výsledky.

Tak ako i joga je o praxi a hľadaní cesty, tak i náš život budujú chodníčky rozhodnutí, ktoré sú ovplyvnené aspektmi našich zvolených priorít.

close

Získajte 5% zľavu na nákup!

Rada Vás budem informovať o NOVINKÁCH!

Back To Top