Blog Detail

Home/Yoga/Yoga a aromaterapia

Yoga a aromaterapia

Yoga

Dni sú už chladnejšie a tmou skracované. Je čas zakúriť v krbe, nech rozohreje teplo našich domov. Žiara z ohňa prináša ten upokojujúci pocit komfortu. Rovnaké teplo dokážeme preniesť do našich tiel použitím oleja z čierneho korenia (Piper nigrum). Ako už samotný názov hovorí, je vytvorený z drvených bobúľ čierneho korenia. Olej pochádza z juhozápadnej Indie a jeho základ je považovaný za najstaršie korenie, ktoré bolo kedy používané.

Výborne prehrieva organizmus, takže je neoceniteľný v čase chladných dní. Vytvorte si telový olej pridaním 4 kvapiek oleja z levandule a 1 kvapky oleja z čierneho korenia do bežného panenského rastlinného oleja a vmasírovaním tejto zmesi do pokožky zohrejete a stimulujete celé telo. Rovnako môžete utíšiť i bolesť svalov, tým že ho roztriete na boľavom mieste. Ak vás trápia studené ruky alebo chodidlá, mohla by byť práve táto kombinácia olejov riešením vašich problémov. Čierne korenie vám ich z určitosťou zahreje a prinesie blahodarný účinok.

Olej z čierneho korenia neprináša teplo len nášmu telu ale dokáže zahriať našu myseľ a ducha. Stačí 1 kvapka do aromalampy. Usaďte sa do Sukhasny a dovoľte vôni budovať vašu vnútornú silu na získanie vytrvalosti, odhodlania, a energie potrebnej na to aby boli chladné dni znesiteľnejšie.

Pozn.: Používajte olej s najnižšou koncentráciou, lebo by vám mohol zapríčiniť nepríjemné svrbenie.

Autor: Veronika

close

Získajte 5% zľavu na nákup!

Rada Vás budem informovať o NOVINKÁCH!

Back To Top