Kurzy Yóga

 • Hatha Yóga I. Kurz určený pre začiatočníkov

Kurz je určený pre úplných začiatočníkov alebo pre tých čo radi cvičia v kľudnejšom tempe. Počas 8 lekcií sa zoznámite s yógou, naučíte sa základné ásány/pozície a zostavu pozdravu slnka. Na tomto kurze si vysvetlíme princípy správneho dýchania a cvičenia yógy. Hlavným cieľom kurzu je po celom dni ponaťahovať celé telo, zrelaxovať svaly, skudliť hlavu a celý organizmus. Jedinou výnimkou bude cielené posilnenie chrbtice, stredu tela, panvového dna, a celého hlbokého stabilizačného systému pre zdravé držanie tela. Hatha yógu odporúčam každému kto trpí bolesťami chrbta (napríklad zo sedavého zamestnania alebo zo zlých pohybových návykov ), bolesťami kĺbov či panvy. Na konci lekcie Vás čaká odmena vo forme relaxácie rôznymi vedenými technikami v sprievode esenciálnych olejov a príjemnej hudby.

Kontraindikácie: akútne ochorenia (prechladnutie, horúčka, bolesti a podobne), epilepsia, roztrúsená skleróza, HIV, meningitída, vážne choroby srdca, pooperačné stavy, tehotenstvo. Prosím nezabudnite informovať vašu lektorku o vašich zdravotných ťažkostiach.

Dôležité upozornenie: každý cvičenenec by mal na začiatku kurzu oboznámiť lektorku o svojom zdravotnom stave a zdravotných obmedzeniach. Cvičenec cvičí na vlastnú zodpovednosť!

 • Termíny kurzov:
  1. 14.1-7.2.2019
  2. 11.2-7.3.2019
  3. 11.3-4.4.2019
  4. 8.4-2.5.2019
 • Hatha Yóga II. Kurz určený pre pokročilých

Kurz je nadstavbou kurzu pre začiatočníkov.  Bude taktiež prebiehať v kľudnejšom Hatha yógovom tempe kde strávime v jednotlivých pozíciách niekoľko dychov. Na tomto kurze načrtneme aj ťažšie pokročilejšie ásány/pozície ktoré budú previazané plynulou vinyasou. Hlavným cieľom lekcie je po celom dni ponaťahovať celé telo, zrelaxovať svaly, skudliť hlavu a celý organizmus. Jedinou výnimkou bude cielené posilnenie chrbtice, stredu tela, panvového dna, a celého hlbokého stabilizačného systému pre zdravé držanie tela. Kurz hatha yógy odporúčam každému kto trpí bolesťami chrbta (napríklad zo sedavého zamestnania alebo zo zlých pohybových návykov ), bolesťami kĺbov, panvy. V priebehu alebo ku koncu lekcie sa sústredíme na prácu s dychom, zapojíme rôzne techniky pránajámy (špeciálne cvičenia pracujúce s dychom), ako aj rôzne relaxačné techniky v sprievode esenciálnych olejov a hudby aby sme ešte viac podporili regeneračné procesy.

Kontraindikácie: akútne ochorenia (prechladnutie, horúčka, bolesti a podobne), epilepsia, roztrúsená skleróza, HIV, meningitída, vážne choroby srdca, pooperačné stavy, tehotenstvo. Prosím nezabudnite informovať vašu lektorku o vašich zdravotných ťažkostiach.

Dôležité upozornenie: každý cvičenenec by mal na začiatku kurzu oboznámiť lektorku o svojom zdravotnom stave a zdravotných obmedzeniach. Cvičenec cvičí na vlastnú zodpovednosť!

Cena celého kurzu: 48 eur

Termíny kurzov:

 1. 14.1-7.2.2019
 2. 11.2-7.3.2019
 3. 11.3-4.4.2019
 4. 8.4-2.5.2019

Pri rezervácii kurzu je nutné uhradiť zálohu vo výške 24 eur osobne v štúdiu alebo prevodom na účet.

Potvrdenie o prevode si prosím prineste na prvú hodinu kde doplatíte zvyšok kurzovného.

Informácie k platbe prevodom:

Číslo účtu: 2941010699/1100

Poznámka: meno + názov a termín kurzu

Cena jednorázového vstupu (iba v prípade ak to umožnuje kapacita hodiny): 7 eur

 • Intenzívny víkendový kurz yógy

Už nejakú dobu cvičíte ale napriek tomu máte pocit že sa Vaša prax nikam neposúva? Alebo sa už dlhšiu dobu odhodlávate, že začnete, ale nevyhovuje Vám čas Kurzu pre začiatočníkov? Alebo nie ste úplne vo forme a myslíte si že by ste ostatných zdržovali? Alebo proste len chcete začať s yógou…

Tak práve pre Vás sme v Yogine pripravili „Intenzívny víkendový kurz yógy“ kde sa počas dvoch víkendov naučíte základy yógových pozícii tak, aby ste sa mohli zaradiť na hocijakú formu yógy hocijakej intenzity.

„NIKDY NIE JE NESKORO ZAČAŤ CVIČIŤ YÓGU!!“

Nesľubujeme Vám že si za víkend dáte nohu za hlavu. Čo Vám však sľubujeme je, že na Vás budeme dohliadať a naučíme Vás za krátko ale intenzívne cvičiť správne a tak aby ste z toho mali hlavne radosť. V Yogine cvičíme podľa vlastných, účinných a stále aktualizovaných vedomostí , vďaka čomu získajú naši študenti vedomosti a poznatky na vysokej úrovni.

Budeme používať pomôcky aby sme dbali na detail- bločky, bolstre, deky, opasky. Každú pozíciu odcvičíte vďaka týmto pomôckam tak ako sa má napriek Vašim obmedzeniam či predispozíciám. Nedotlačíme Vás do každej pozície za každú cenu, my Vás tam navedieme tak aby ste si nič nepreťažili. Po prvých lekciách budete cítiť v tele každý sval. No pokiaľ budete cvičiť pravidelne, sami zistíte že v yóge sa dá rýchlo napredovať. A hlavne, ako Vám robí yóga dobre.

2 lekcie yógy naviac…Kurz je časovo obmedzený, z tohto dôvodu lekcie nie je možné si nahradiť. Ale každému z Vás nahráme spolu s kurzom 2 lekcie naviac s platnosťou 60 dní. Ak sa stane že zameškáte, môžete ich použiť ako náhradu. Ak hodinu nevymeškáte, tak tie dve hodiny môžete použiť na vyskúšanie rôznych štýlov yógy.

Priebeh, rozsah a obsah kurz:

Kurz prebehne počas jedného víkendu (sobota, nedeľa) s rozsahom 6 hodín (+2 hodiny dostanete ako darček). Počas tohto intenzívneho kurzu sa naučíte techniku správneho dýchania, pozdravy slnku A aj B verziu, všetky základné pozície v yóge a ich najčastejšie modifikácie. Čas si samozrejme vyhradíme aj na Vaše otázky. Kurz je určený pre každého. Ak máte akékoľvek otázky ohľadom cvičenia, či je pre Vás vzhľadom k prípadným zdravotným obmedzeniam vhodné, napíšte nám a všetko spolu zodpovieme.

Prihlásenie cez rezervačný systém: https://yogin.isportsystem.sk/

Cena: 36 Eur

Termíny kurzov:

 1. 16-17.2.2019 sobota, nedeľa 9.00-12.00
 2. 9-10.3.2019 sobota, nedeľa 9.00-12.00

Kurz je nutné uhradiť bez akejkoľvek výzvy hneď po rezervácii v rezervačnom systéme. Iba tak je Vaša rezervácia platná! Informácie k platbe…

IBAN: SK23 1100 0000 0029 4101 0699

Poznámka: intenzívny kurz+ meno

Po zaslaní Vašich fakturačných údajov Vám po platbe vystavíme faktúru.

Miesta sú obmedzené:

Záleží nám na individuálnom prístupe na tomto kurze keď že má menej hodín ako štandardný kurz, sme znížili počet zo 16 osôb na 12 osôb.

Kurzy yogy
Back To Top