Power Vinyasa Yoga

 

Patrí medzi dynamické štýly yogy, ktoré dokážu dobre redukovať stres a napätie, dokážu dobre formovať celé telo a intenzívnejším spôsobom preniesť pozornosť a vedomie k sebe samému.

Vinyasa flow power yoga efektívnym spôsobom vytrénuje a zlepší fyzickú aj psychickú kondíciu. Vďaka tomuto cvičebnému štýlu vytvoríte z vášho tela „žiariaci a pevný diamant a obraz vášho vedomia budete vy“.

Základom tohoto cvičenia je power yoga, ktorá vychádza z ashtanga yogy a hatha yogy.

Power Vinyasa Yóga

Dynamický sled pozícii so zameraním na intenzívne dýchanie, pravidelné sekvencie asán trénujúce natiahnutie a silu svalov, dôraz na dynamiku a intenzitu cvičenia je Vinyasa flow power yoga.

Tento druh power yogy, je fyzicky náročný, rozvíja silu, flexibilitu a koncentráciu. Učí Vás hospodárne dýchať a pracovať so svojim dychom. Pracuje na zlepšení kondície, pevnosti a pružnosti svalov.

Správne držanie tela, zlepšenie svalových proporcií celého tela, teda vytrénovanie nôh, brucha, rúk, ramien a ostatných častí spôsobom natiahnutia a posilnením vlastnou váhou, je pre celý organizmus prirodzeným pohybom.
Vinyasa flow power yoga nie je len výsadou žien. Je to spôsob, ktorý uspokojí športovca intenzívnym natiahnutím svalov, napraví mnoho nezrovnalostí v tele, ktoré vznikajú pri jednostrannej fyzickej záťaži, stereotypoch.

Naviac dokážete ozdraviť a vyčistiť celé telo, vyprázdniť hlavu od zbytočných myšlienok a zlepšiť dýchanie, srdečnú činnosť, imunitu organizmu.

Pri tom všetkom Vám pomáha intenzívne dýchanie, dych udžají.

Dýchate skrz aktívne hlasivkové štrbiny, detoxikujete organizmus, pľúca a tlmíte tepovú frekvenciu touto dychovou technikou.

Po lekcii Vinyasa flow power yogy budete spotení, ale psychicky odpočinutí a fyzicky uspokojení z práce svalov celého tela.

Je dobré si zapamätať pocit, ktorý prichádza už pri cvičení a následne po cvičení. Pretože práve pre ten príjemný pocit cvičíte.

Kontraindikácie: akútne ochorenia (prechladnutie, horúčka, bolesti a podobne), cukrovka, epilepsia, roztrúsená skleróza, HIV, meningitída, vážne choroby srdca, pooperačné stavy, tehotenstvo. Prosím nezabudnite informovať vašu lektorku o vašich zdravotných ťažkostiach.

Back To Top