Blog Detail

Home/Yoga/Prečo práve teraz je správny čas začať s yógou!?

Prečo práve teraz je správny čas začať s yógou!?

Yoga

Je to asi dobrý nápad dávať si predsavzatia do nového roka. Radšej sa o niečo pokúsiť, ako nie. Ale tu je dobré zastaviť sa a zamyslieť. Nedávajte si krátke ciele ktorých sila za pár mesiacov vyprší. Dajte si jasný zámer, vnútorné odhodlanie a zmena príde samo. Cvičenie je nutnosť, keď sa na to pozrieme trochu s nadhľadom, a chceme mať zdravé od bolesti ochránené telo, vyrovnanú myseľ a pocit, že samich seba máme radi, musíme skrátka cvičiť. Našťastie má cvičenie jednu pozitívnu a dosť podstatnú vlastnosť. Že ak cvičiť ozaj začnete a chvíločku vytrváte, Vaše telo pohyb príjme ako drogu a bude si pýtať stále viac a viac v pravidelných intervalech:)

A že prečo má byť Vaše cvičenie práve formou yógy? Čítajte ďalej a dozviete sa…

  • Zlepšuje flexibilitu.

Poznáte to, ráno vstávate, dvadsať už vám dávno nie je a bolavá chrbtica o sebe dáva vedieť. Občas vás pobolievajú kĺby, inokedy bedrá a je dobré sa zamyslieť nad tým, koľkokrát sme v živote kvôli týmto ťažkostiam navštívili lekára, fyzioterapeuta, maséra aby sa nám uľavilo? Proste čas beží a my starneme bez rozdielu, žijeme v dobe plnej technických vymožeností, fastfoodov a super technologií, kde se akosi zabúda na tradičné hodnoty a tie najjednodchšie veci, ktoré nám môžu pomôcť. A tak nie je od veci vrátiť sa k naťahovaniu, zaradiť pozdravy slnka a pre svoje telo niečo spraviť. Tak málo stačí a uvidíte že sa budú diať hotové zázraky. A vôbec to nemusí trvať dlho, výsledky sa vedia dostaviť celkom skoro.

  • Pre krajšie telo.

Viem že mnohý z vás chodia do posilovne, behať, na bicykel, aby ste mohli byť sami so sebou spokojní a tiež aby ste sa sami sebe páčili. A pritom aj yoga je komplexný tréning, kde naviac okrem tela, potrénujete aj svoju myseľ. Také krátke zastavenie na začiatku či na konci hodiny skludní rozbúrené myšlienky a napojenie na dych preberie driemajúcu životnú energiu. Pozdravy slnku ako komplexná zostava cvikov, vám pomôže k pocitu sviežesti, ale tiež vám zaistí úbytok kíl na bruchu.

  • Pre bystrosť mysle a správne rozhodnutia.

Poznáme to, všetci občas robíme unáhlené rozhodnutia. Pri tom niektoré rozhodnutia potrebujú skrátka aby sme sa zastavili a skludnili. Yóga, ani ja neviem ako a prečo, ale robí z nás uvážlivejších a kľudnejších ľudí.

  • Yóga je čas strávený sám so sebou.

Moje motto je ,, venujme sa čo najviac veciam, vďaka ktorým čo najmenej pozrieme do mobilu,,. Žijeme dobu sociálnych sietí a nákupných centier. Nabudúce keď pôjdete do spoločnosti, rozhliadnite sa koľko ľudí pozerá do mobilov. A zamyslite sa. No nie je to šialené? Skrátka, je čas vrátiť sa k sebe, k rodine, priateľom, je čas k návratu k hovorenému slovu a pohľadom do očí.

  • Skvelý spôsob ako očistiť svoje telo.

Áno, yóga skutočne pracuje s telom tak, že sa telo čistí a vylučuje škodliviny. Detoxikácia tela je len jeden z benefitov pravidelného cvičenia, yóga totiž ide omnoho ďalej. Pravidelná prax vám pomôže odbúrať stres a toxíny uložené hlboko v tele. Výsledkom tak bude zdravé a mladistvé telo, pokojná a vyrovnaná myseľ a energiou sršiaca osobnosť.

  • Pre celkovú vitalitu a zdravie.

Bolesti chrbta, vysoký krvný tlak, migrény, nadváha, stres, úzkosť, nespavosť- tak na toto všetko má yóga odpoveď. A ako sa hovorí, redšej prevenčne ako to potom riešiť. V tomto prípade môže byť yóga ako prevencia. Mnoho odborných štúdií potvrdilo, ako je yóga nápomocná pri riešení mnoho zdravotných problémov.

Ak sa pre yógu rozhodnete, stanete sa lepšou verziou samého seba.

Autor: Marta

close

Získajte 5% zľavu na nákup!

Rada Vás budem informovať o NOVINKÁCH!

Back To Top